Prestanak rada SOS ekipe za spasavanje i zbrinjavanje pčela

U protekle dve decenije članovi Beogradskog udruženja pčelara izlaze u susret građanima i pomažu u uklanjanju rojeva pčelinjih društava koji se nalaze na nezgodnim mestima.

To je veoma kompleksan posao pa smo u više navrata ukazivali gradskim službama da ga treba ozbiljno shvatiti. Nažalost nismo nailazili na razumevanje ni jedne službe.
Odgovor je uvek bio isti. Nismo nadležni.

Beogradsko udruženje pčelara nema resurse za obavljanje ove aktivnosti pa obaveštavamo građane da ne možemo više preuzimati na sebe ovu obavezu.

Zbog toga molimo građanstvo da se ubuduće obraćaju gradskim službama a ne Beogradskom udruženju pčelara.

Jedinstvenom prirodnom tehnologijom u susret klimatskim promenama

Sledeće predavanje za članove Beogradskog udruženja pčelara  održati će se 22. janura u Beograđanki na VI spratu sa početkom u 10 časova. Predavač je Slobodan Ivančević,  tema je: Jedinstvenom prirodnom tehnologijom u susret klimatskim promenama.

Scroll to Top